تبلیغات
all-in-here - نرم افزار تو لید محتوای الکترونیکی
 
نوشته شده توسط : hoodad tabibi

Rapid Authoring Tools

 
در این نوشتار تلاش در شناسان ابزارهای نرم‌افزاری تولید محتوای سریع شده است. این ابزارها نرم‌افزارهایی هستند که به کاربران غیر حرفه‌ای کامپیوتر نیز امکان تولید درس الکترونیکی با استاندارد مناسب را می‌دهند. خروجی بیشتر این نرم افزارها فلش و یا ترکیبی از فلش و صفحه وب است. بسیاری از این سری نرم‌افزارها ممکن است زیر یک سرنوشتار کلی دیگر مانند نرم‌افزارهای تبدیل کننده powerpoint  به فلش نیز قرار بگیرند.
 

homeproducts_studio09Articulate Rapid E-Learning Pakage
یک بسته نرم افزاری قدرتمند و چند منظوره که می تواند به تنهایی و یا در کنار سایر نرم‌افزارهای تولید محتوا، درسهایی با کیفیت مناسب و در قالب فلش تولید کند. این بسته نرم افزاری هیچ نیازی به دانش پیچیده تولید فلش و یا چگونگی تولید یک محتوای آموزشی اسکورم دار ندارد و هر کسی با مختصر آگاهی از نرم افزار Powerpoint  می‌تواند یک درس الکترونیکی کامل همراه با گفتار متن درست کند. بسته شامل 4 نرم افزار اصلی می‌باشد که هر کدام در یک زمینه بهینه شده‌اند.
1- Articulate presenter:این بسته پس از نصب بصورت یک افزونه powerpoint  قابل دسترسی است. و به راحتی اسلایدهای powerpoint شما را با حفظ پویانمایهای بکار رفته در آن و به صورت هماهنگ با گفتار متن آن به فلش با حجم کاملا مناسب برای اجرای بر خط تبدیل می‌کند. از طریق این نرم افزار شما می توانید خروجی اسکرورم از درس خود تولید کنید. در نسخه جدید این نرم‌افزار امکانات قویی برای درست کردن یک درس با چند سناریوی مختلف و افزودن ابزارهای جلب توجه کاربر وجود دارد که درسهای تولید شده را بسیار جذاب و کارا می سازد. این نرم افزار می‌تواند آزمونها و اندرکنشهای تولید شده در دو نرم افزار آزمون ساز و Engage  از همین بسته را در بین اسلایدهای powerpoint  وارد کند. این نرم‌افزار میتواند نگاره، ویدیو و فلش را در درس شما وارد و اجرا کند.
 
2- Articulate Quizmaker: یکی از قویترین آزمون سازهای فلشی است و علاوه بر پوشش نزدیک به کاملی از شکلهای مختلف آزمونهای الکترونیکی به راحتی میتوان به پرسشها و گزینه‌های آن پویانمایی و گفتار متن نیز اضافه کرد. برای بازخورد به کاربر نیز امکانات پر قدرتی مانند انتقال به یک اسلاید آموزشی دیگر ، یک پرسش دیگر و یا یک پاسخ کوتاه در نظر گرفته شده است. خروجی آن اسکورم پذیر است و بصورت مستقل و یا همراه با نرم‌افزار Articulate presenter  قابل اجرا است.این نرم‌افزار میتواند نگاره، ویدیو و فلش را در درس شما وارد و اجرا کند.
 
 
3- Articulate Engage:  بخشهای اندرکنشی در درسهای الکترنیکی جدید روز به روز پررنگ‌تر و احساس نیاز به آنها نیز بیشتر می‌شود. این نرم افزار تا حدودی میتواند یکسری اندرکنشهای از پیش قالب‌بندی شده را به سرعت و بدون نیاز به دانش تولید فلش برای شما درست کند. خروجی آن هم بصورت مستقل و هم همراه با Articulate presenter قابل اجرا است.
4- Articulate Video encoder: یک بخش دیگر از این بسته نرم‌افزاری است که ویدیوهای مختلف را به فرمت flv تبدیل می‌کند.
 
ضعف برنامه:
1- این برنامه در حال حاضر فارسی را پشتیبانی نمی‌کند و شما برای تولید درس فارسی نیاز به نرم افزارهای فارسی نویس و در نتیجه قبول همه ضعفهای این سری از برنامه ها خواهید داشت.
2- بخش افزودن صدا و ابزارهای جلب توجه کاربر به اندازه سایر بخشهای نرم‌افزار کاربرپسند و راحت نیست و اغلب شما مجبور می‌شوید کار روی یک اسلاید را چند بار از ابتدا  آغاز کنید.
3- خروجی غیر برخط این نرم افزار نمی تواند نام کاربری دریافت کند و مختص به هر کاربر اجرا شود.
 
پیوند برنامه :
تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 آذر 1391 | لطفا نظر دهید ()